Proizvod izvora vijesti obnavljaju

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+

Ads

17 veljača 2017 18:57:26 Sportske.net Najnovije Vesti

Prvi meč domaćeg fudbalskog šampionata u 2017. godini odigran je u Lučanima, gde je domaća Mladost ugostila ekipu Radničkog iz Niša i slavila pogotkom sa bele tačke. Mladost je slavila rezultatom 1:0 (0:0) a jedini gol na utakmici pao je u 79. minutu nakon penala koji je iskoristio napadač domaćih Milan Bojović. Prvo poluvreme duela u Lučanima bilo je prilično neinteresantno, ukupno četiri pokušaja na obe strane od kojih je samo jedan udarac Mladosti išao u okvir gola. Nešto interesantnije bilo je u nastavku, posebno u samoj završnici i nakon isključenja trenera domaćeg tima Nenada Milovanovića koji se sporečkao sa Vladimirom Volkovim. Nedugo nakon što je Milovanović otišao na tribine Saša Jovanović biva oboren u kaznenom prostoru od strane Milana Perendije koji je ove zime stigao na "Čair" kao jedno od pojačanja. Precizan sa bele tačke bio je Milan Bojović koji loptu šalje u desnu a golmana Bojića u levu stranu. Najbolju priliku na utakmici za gostujući sastav propustio je rezervista Lazar Arsić koji je na devet minuta pre isteka regularnog toka susreta preuzeo odgovornost i šutirao penal. Kaznenom udarcu prethodilo je Oditino igranje rukom u kaznenom prostoru ali je Nemanja Karznarić odlično intervenisao i sačuvao pobedu svom timu, premda je i udarac Lazara Arsića bio jako loš. Recimo i to da su za ekipu Radnika večeras debitovali Vladimir Volkov, Nemanja Kojić, Riota Noma, Anid Travančić i Milan Perendija ali ni sa svim pojačanjima Nišlije nisu uspele da dođu makar do boda. Пласман обезедио Sofascore резултати уживо // Cijeli članak o SL - Bojović 'sa kreča' srušio Nišlije

Vice Nogomet Time17 veljača 2017 18:57:26

Ads

SL - 'Ubica' srušio Zvezdu!

2.6399853 18 svibanj 2017 21:16:11 Sportske.net Najnovije Vesti

Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu mt:s u okviru 9. kola Mozzart Superlige poenima Novice Veličkovića u poslednjoj sekundi utakmice! Crno-beli su gubili tokom čitavog meča ali su u poslednjem napadu stigli do trijumfa 78:77 (16:21, 22:20, 18:21, 22:15) pošto je Novica Veličković postigao poene uz zvuk sirene. Aktuelni šampion otvorio je utakmicu trojkama Čarlsa Dženkinsa i Stefana Jovića, a nakon polaganja prvog plejmejkera crveno-beli su kompletirali seriju 8:0. Prve poene na utakmici za Partizan postigao je Stefan Birčević sa linije penala i to su ujedno bili jedini poeni za domaćina tokom prvih pet minuta igre. Jako slaba realizacija iz igre koštala je crno-bele dovela je crno-bele do dvocifrenog zaostatka posle svega pet minuta igre u prvom kvartalu, ali je ekipa Aleksandra Džikića trojkama Mihajla Andrića i Novice Veličkovića ipak otišla na prvu pauzu sa jednocifrenim minusom (16:21). Drugu četvrtinu gosti otvaraju serijom 10:2 pa tako vrlo brzo ponovo dolaze do dvocifrene prednosti (31:18) ali ni Partizan nije bio bez odgovora. Crno-beli uzvraćaju serijom 10:1 i ponovo hvataju priključak koji im je i omogućio da do poluvremena ostanu u egalu. Najveći problem crveno-belih tokom večerašnjeg susreta bila je slaba realizacija u šutu sa penala i to je bio jedan od razloga što Zvezda na velikom odmoru nije imala dvocifrenu prednost. Nastavak utakmice doneo je identičnu sliku na terenu. Marko Simonović i Nejt Volters odveli su Zvezdu na +12 (60:48) ali je gostujući tim ponovo lako izgubio dvocifrenu prednost. Ovoga puta je Vilijam Hečer sa dve trojke ostavio crno-bele u igri, pa je Partizan u poslednju deonicu ušao sa -6 (62:56). Pokazalo se u završnici utakmice da je veliki broj promašenih slobodnih bacanja skupo koštao Zvezdu pošto je Partizan stigao do pobede u poslednjoj sekundi. Crno-beli su prvo stigli na -2 (65:67) ali je Marko Gudurić pogodio trojku i tako umirio domaće. Novu priliku da izjednače crno-beli su imali preko Vila Hečera ali je Amerikanac promašio oba slobodna bacanja! Vrhunac drame usledio je u poslednjih dvadeseta sekundi. Zvezda je imala izvođenje iz auta a Aleksandar Džikić je sekao napad prekršajem. Polovično uspešan sa linje penala bio je Marko Gudurić. Potez koji je povukao Džikić pokazao se vrlo pametnim jer je Partizan uz zvuk sirene, poenima Novice Veličkovića iz reketa stigao do drugog trijumfa nad Zvezdom u tekućoj sezoni. Kapiten crno-belih izrastao je u junaka, a ujedno je uz Vila Hečera bio i najefikasniji u pobedničkom timu. Novica Veličković je postigao 16 poena (7 sk, 3 as), a isti poenterski učinak imao je i Hečer koji je ubeležio 4 asistencije. Stefan Birčević i Mihajlo Andrić dodali su po 12 poena. Poraženi sastav skupo su koštali promašaji sa linije penala. Zvezda je šutirala 16/33 što se u utakmici sa velikim brojem prekršaja pokazalo odlučujućim. Marko Simonović je vodio crveno-bele sa 20 poena i 5 skokova, dok je Marko Gudurić ubacio 13 poena uz 4 asistencije. Branko Lazić i Milko Bjelica nisu igrali večeras iako su bili u protokolu. Partizan sada ima isti broj pobeda i poraza kao i Crvena zvezda (8-1) ali crveno-beli vode na tabeli jer su u prvom meču slavili sa 11 poena razlike.

Vice Košarka Time18 svibanj 2017 21:16:11

Đuričićev šou na "San Siru" - Milan srušen sa kreča! (video)

1.7954302 05 veljača 2017 14:42:14 Sportske.net Najnovije Vesti

Nedeljni program u italijanskoj Seriji A otvorio je duel na "San Siru" između Milana i Sampdorije koji je završen porazom domaćeg tima. Sampdorija je golom Luisa Murijela sa bele tačke stigla do trijumfa 0:1 (0:0) čime je upisala drugi uzastopni trijumf u Seriji A i ujedno produbila krizu "Rosonera" koji su pretrpeli treći vezani poraz. Domaći su u prvom poluvremenu stvorili više prilika, ali je Dorija prva pripretila u 26. minutu kada je Điđi Donaruma maestralnom intervencijom odbranio udarac Linertija. Milan je na isteku pola časa igre preko Andree Bertolaćija imao sjajnu priliku ali se danas sjajni Emilijano Vivijano istakao i sprečio domaće da dođu do prednosti. Drugo poluvreme donelo je znatno više uzbuđenja i šou srpskog internacionalca Filipa Đuričića čiji je ulazak na teren bio ključan za konačan ishod. Srpski internacionalac ušao je u igru u 53. minutu i od tog momenta postaje nerešiva enigma za ekipu Milana. Gosti do prednosti stižu golom Luisa Murijela iz penala koji je skrivio Gabrijel Paleta. Kontranapad Sampdorije povukao je Filip Đuričić, a upravo je srpski internacionalac uposlio Kvaljarelu koji se pametno postavio i iznudio penal. Milan je nakon primljenog gola pokušao da uzvrati preko Susa u 76. minutu a Filip Đuričić šest minuta kasnije pravi solo akciju i za malo šutira pored stative. Pobedu gostima osigurao je fantastični golman Emilijano Vivijano koji je u 87. minutu sa dve panterske intervencije zaustavio udarce fudbalera Milana. Na kraju je Filip Đuričić iznudio crveni karton Sose i potpuno zasluženo poneo epitet junaka utakmice uz golmana Vivijana. Пласман обезедио Sofascore резултати уживо //

Vice Nogomet Time05 veljača 2017 14:42:14

SL - Bojović srušio "Građevinu" (video)

1.2824502 18 studeni 2016 19:08:06 Sportske.net Najnovije Vesti

Domaći fudbalski šampionat nastavljen je nakon dvonedeljne pauze, a prva utakmica 16. kola odigrana je na stadionu "Kralj Petar I" na Banjici gde je ekipa Rada ugostila lučansku Mladost. Gostujući sastav odneo je sva tri boda sa Banjice pošto je slavio rezultatom 2:1 (1:1) nakon preokreta, a zahvaljujući golovima Milana Bojovića. Golove pogledajte OVDE! Osmoplasirana ekipa na superligaškoj tabeli bolje je otvorila večerašnji meč, a bolju igru u prvih 15 minuta materijalizovala je golom koji je Aleksandar Lutovac postigao iz opravdano dosuđenog penala. Sudija Majo Vujović video je laktanje fudbalera Mladosti u šesnaestercu i pokazao na belu tačku, a Aleksandar Lutovac je bio precizan i "sa kreča" doneo prednost domaćima. Na izjednačenje se nije dugo čekalo. Strelac vodećeg gola za Rad "poništio" je svoj pogodak pošto je skrivio penal koji u izjednačujući gol pretvara Milan Bojović. Nastavak meča doneo je dosta uzbuđenja, posebno pred golom Nemanje Krznarića, ali se u drugom poluvremenu mreža tresla još samo jednom i to ona koju je čuvao Nenad Filipović. Gosti iz Lučana sjajno su izveli prekid u 52. minutu pa lopta posle centaršuta i dodavanja stiže do Milana Bojovića koji je lako smešta iza leđa golmana Rada. Ispostavilo se da je Milan Bojović postavio konačan rezultat iako je Rad do kraja utakmice u više navrata pretio Krznariću i pokušavao da stigne do izjednačenja. Najbolju priliku za drugi gol "Građevinari" su imali u 80. minutu ali je loptu sa gol linije očistio Ivan Pešić i tako sačuvao pobedu lučanskoj Mladosti. Пласман обезедио Sofascore резултати уживо //

Vice Nogomet Time18 studeni 2016 19:08:06

SL - Goleada u Subotici, nova pobeda Nišlija

0.8988226 15 listopad 2016 19:44:20 Sportske.net Najnovije Vesti

Fudbaleri Radničkog pobedili su danas u Nišu Bačku sa 1:0, u utakmici 12. kola Super lige Srbije i zadržali korak za vodećim ekipama. Radnički je pobedio golom Andreja Apostolovića u 83. minutu. Ekipa iz Niša je ostvarila sedmu prvenstvenu pobedu i ima 23 boda, dva manje od trećeplasiranog Partizana, koji je danas pobedio Voždovac sa 3:0. Bačka je pretrpela osmi poraz u ligi i nalazi se na 13. mestu sa 10 bodova. Radnik je u Surdulici pobedio Novi Pazar sa 3:1 i prekinuo niz od dva poraza. Gosti su poveli u 22. minutu golom Envera Alivodića, a Radnik je preokrenuo golovima Nikole Radovića u 37. minutu i Milana Milinkovića u 41. minutu. Radnik je 11. na tabeli sa 12 bodova, a Novi Pazar, koji je pretrpeo sedmi prvenstveni poraz, zauzima 12. mesto sa 11 bodova. Borac je u Čačku odigrao 3:3 sa Spartakom, a nerešeno je bilo i u duelu Metalca i Javora (1:1). Jovanović je u 72. minutu doveo Milanovčane u vođstvo, a izjednačio je Eliomar petnaest minuta kasnije. U nedelju se igraju preostale dve utakmice 12. kola: Crvena zvezda-Čukarički (15.00) i Mladost-Vojvodina (17.00).

Vice Nogomet Time15 listopad 2016 19:44:20

100 golova Liverpula sa 'kreča'

0.8758827 01 siječanj 2015 18:58:32 Sportske.net Najnovije Vesti

Od kako se najjače fudbalsko takmičenje u Engleskoj igra pod imenom Premijer liga klub koji je najviše golova postigao sa penala je Liverpul.

Vice Nogomet Time01 siječanj 2015 18:58:32

Ibra doneo bodove "Svecima" sa kreča (video)

0.8758827 29 studeni 2014 20:14:29 Sportske.net Najnovije Vesti

Nica ispraćena minimalnim porazom iz "Grada svetlosti", Zlatan Ibrahimović rešio pitanje pobednika sa penala.

Vice Nogomet Time29 studeni 2014 20:14:29

Kasalica "sa kreča" do prvenca u Koreji!

0.8758827 16 srpanj 2014 17:48:04 Sportske.net Najnovije Vesti

Doskorašnji fudbaler Crvene zvezde Filip Kasalica postigao je prvenac u dresu svog novog kluba već na drugom zvaničnom meču.

Vice Nogomet Time16 srpanj 2014 17:48:04

Nemanja Gudelj siguran sa 'kreča'

0.8691051 13 travanj 2014 17:31:34 Sportske.net Najnovije Vesti

Novopečeni reprezentativac Srbije postigao je jedini gol za AZ Alkmar na meču holanskog prvenstva protiv NEC Nijmegena koji je završen bez pobednika.

Vice Nogomet Time13 travanj 2014 17:31:34

Džerard sa kreča vratio Liverpul na čelo

0.76909107 06 travanj 2014 18:57:47 Sportske.net Najnovije Vesti

Fudbaleri Liverpula zabeležili su i devetu uzastopnu prvenstvenu pobedu na veoma teškom gostovanju na 'Apton Parku' i ponovo su lideri na tabeli na pet kola pre kraja sezone. Ni ovaj meč nije mogao da prođe bez diskutabilnijih sudijskih odluka na korist i štetu obeju timova...

Vice Nogomet Time06 travanj 2014 18:57:47

Primera - Mesi sa "kreča" rešio katalonski derbi!

0.7507566 29 ožujak 2014 18:10:21 Sportske.net Najnovije Vesti

Šampion Španije slavio je u poslednjem meču 30. kola Primere na gostovanju gradskom rivalu. Katalonski derbi rešen je u 77. minutu golom Lionela Mesija, sa bele tačke.